Vitamín D

Vaginalne infekcie(bakterialne) a imunita voci chorobam sa v poslednom case spaja aj s nedostatkom vitaminu D. Preto hlavne v zime je dobre si ho dodavat. A to v ovela vacsich davkach nez stara odporucena denna davka.  Dobry zdroj su rybacie oleje. Ču je dalsi dovod na branie rybacich olejov (okrem vegetariánov). Takze su to zatial depresie, hustota kosti, nervove bolesti a zapaly, mozgova cinnost a jej rozne poruchy,riedenie krvi a teraz aj imunita voci bakterialnym.
Pre vegetariánov je dobrý vitamín D3 v potravinových doplnkoch. 

Tu je preklad Vitamin D a jeho vyznam v prevenci rakoviny prsu, streva, vajecniku:

Vyzva vedcov k vitaminu D  

Sme si vedomi presvedcivych vedeckych dokazov, podporujucich ulohu vitaminu D v prevencii rakoviny.  Je uvazlivo potvrdene, ze  adekvatne hladiny metabolitov sera vitaminu D su spajane s vyznamne nizsim nahodnym vyskytom niekolkych typov rakoviny, vratane rakoviny prsnika, hrubeho creva a vajecnikov.a inych casti. 

Urobili sme zaver, ze hladiny vitaminu D u vacsiny jednotlivcov v Severnej Amerike, budu musiet byt vyrazne zvysene, kvoli vyznamnemu znizeniu vyskytu rakoviny. Epidemiologicke studie ukazali, ze vyssie hladiny vitaminu D su tiez spojene s nizsim rizikom  vzniku diabetesu typu I u deti a sklerozy multiplex. Niekolko studii zistilo, ze znamky vyssej hladiny vitaminu D su spajane s nizsim vyskytom a lepsim priebehom chripky a niekolkych dalsich infekcnych ochoreni. 

Vyssia hladina vitaminu D sa moze dosiahnu ciastocne zvysenim oralneho prijmu vitaminu D3. Primerany prijem vitaminu D3, kvoli znizeniu rizika vzniku rakoviny,  zavisi na veku jednotlivca, rasy, zivotnom style a zemepisnej sirke trvaleho pobytu. Nove dokazy ukazuju, ze prijem by mal byt 2000IU denne. Prijem 2000IU denne je sucasny horny limit Narodnej vedeckej akademie, Institutu mediciny, Potravinovej a vyzivovej komory. Nove dokazy tiez ukazuju, ze horny limit by mal byt znacne zvyseny. Hladiny, ktore su potrebne, aby zabranili vyznamnemu podielu rakoviny, mali by byt tiez ucinne vo vyznamnom znizeni rizika zlomenin, Typu I detskeho diabetesu a sklerozy multiplex. 

Vyssi oralny prijem vitaminu D3 moze byt nutny u starsich a jedincov, ktori travia malo casu von, kvoli znizenej synteze v kozi. Volba vyssej davky moze byt zalozena na hladine zimneho sera 25(OH)D u jednotlivca. 

Pre tych, ktori sa rozhodnu dat si otestovat serum 25-hydroxyvitamin D, konecna hladina sera by mala byt vybrana po konzultacii so zdravotnikom, zalozena na charakteristikach jednotlivca. Priblizny navod pre zdravotnikov, ktori sa rozhodnu stanovit serum 25-hydroxyvitamin D u svojich pacientov, ktore by sa malo priblizit ku 40-60ng/ml, pokial neexistuju specificke kontraindikacie. Kontraindikacie su velmi zriedkave, a su zname lekarom. Ziaden zasah nie je bez rizika, vratane tohto. Pacientovi by malo byt toto oznamene, a mal by byt oboznameny detailne o rizikach, ktore mozu byt specificke pre jednotlivca. 

Rizika neadekvatnosti vitaminu D vyznamne prekracuju akekolvek rizika brania 2000IU/den vitaminu D3, ktore NAS-IOM povazuje, ze nemaju ziaden skodlivy vplyv na zdravie. 

Vyznamne vyssia  podpora vyskumu ulohy vitaminu D pre prevenciu rakoviny je urgentne potrebna. Avsak, odklady pri uskutocnovani vhodnych preventivnych cinnosti pri rakovine,  zaistenim skoro univerzalnych davok vitaminu D3 2000IU/den stoji kazdy rok tisice zbytocnych zivotov, ktore sa skoncia kvoli zlomenina rakovine, cukrovke, skleroze multiplex a dalsim chorobam, pri ktorych nedostatok vitaminu D zohrava dolezitu ulohu.

Vedci

John J. Cannell, M.D.Atascadero State Hospita,l

Cedric F. Garland, Dr. P.H.F.A.C.E.University of CaliforniaSan Diego,

Frank C. Garland, Ph.D.University of CaliforniaSan Diego

Edward GiovannucciM.D., Sc.DHarvard Schoolof Public Health

Edward D. GorhamM.P.H., Ph.D.University of CaliforniaSan Diego

William B. Grant, Ph.D.Sunlight, Nutrition, and HealthResearch Center (SUNARC)

John Hathcock, Ph.D.Council forResponsible Nutrition

Robert P. Heaney, M.D.Creighton University

Michael F. Holick, Ph.D., M.D.Boston UniversitySchool of Medicine

Bruce W. Hollis, Ph.D.Medical University ofSouth Carolina

Candace Johnson, Ph.D.Roswell Park Cancer InstituteJ

oan M. Lappe, Ph.D., R.N.F.A.A.N.Creighton University

Anthony W. Norman, Ph.D.University of CaliforniaRiverside

Donald L. Trump, M.D.Roswell Park Cancer Institute A Public Health Promotion Organization619-823-7062www.grassrootshealth.org

Updated April 30, 2008 Reinhold Vieth, Ph.D.F.C.A.C.B.University of TorontoMount Sinai Hospital

Walter C. WillettDr. P.H., M.D.Harvard Schoolof Public Health

http://www.chlamydie.info/node/3034

K nasledujúcemu článku: 
Treba tu pripomenut, ze sa jedna o vitamin D-3 a nie  o synteticky patentovany D-2, ktory nase telo nevyraba a zrejme asi nepotrebuje. 
A bolo by dobre pripomenut, ze hoci sa bezne v literature tvrdi, ze pri dostatku slnecneho svetla si kazdy vyrobi dost vitaminu D-3 sa nezaklada na pravde. Vo vyskume na Hawaii minuly rok zistili nedostatky vitaminu D-3 aj na ludoch, co boli na slnku dost a nepouzivali ochranne tieniace kremy a bolo ich prekvapivo az 20%  a povacsine starsich.Naviac dnes ludia ziju casto mesiace bez slnka a este ja ti, co idu na slnko sa natru tieniacimi kremami, takze nedostatky vitaminu D-3  su velmi caste a doplnky su o to dolezitejsie.


V. Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

Po celém moderním světě se šíří epidemie nedostatku vitamínu D, a je to epidemie tak hluboká a závažná, že epidemie prasečí chřipky H1N1 vypadá ve srovnání s tím jako rýma. Nedostatek vitamínu D je tak rozšířen, že je to alarmující, a je také základní příčinou mnoha dalších vážných nemocí jako rakovina, cukrovka, osteoporéza a srdeční choroby. Nová studie publikovaná v březnu 2010 v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism zjistila, že 59% populace má nedostatek vitamínu D. Navíc asi 25% z toho má extrémně nízkou úroveň vitamínu D. Vedoucí autor studie, dr. Richard Kremer z Centra zdraví univerzity v McGill řekl: „Abnormální úrovně vitamínu D jsou spjaty s celým spektrem nemocí, včetně rakoviny, osteoporézy a cukrovky, a rovněž s kardiovaskulárními a autoimunitními chorobami.“

Tato nová studie rovněž dokumentuje jasné spojení mezi nedostatkem vitamínu D a uloženým tělesným tukem. To podporuje teorii, kterou obhajuji na NaturalNews již mnoho let: sluneční záření podporuje ztrátu tělesného tuku. Vitamín D je možným hormonálním mechanismem, s nímž tento jev ztráty tuku pracuje.

Vědecká bádání o vitamínu D dávají ještě lepší výsledky...

Aktivátor imunitního systému

Nedávné výzkumy provedené na univerzitě v Kodani objevily, že vitamín D aktivuje imunitní systém tím, že „vyzbrojí“ T buňky k boji proti infekci.

Tento výzkum zjistil, že bez vitamínu D je imunitní systém T buněk neaktivní a poskytuje jenom malou nebo žádnou ochranu proti napadení mikroorganismy a viry. Ale s vitamínem D v krevním řečišti se tyto buňky „ozbrojí“ a začnou vyhledávat vetřelce, které zničí a vyloučí z těla.

Jinými slovy, vitamín D účinkuje tak trochu jako klíček v zapalování vašeho auta: auto nepojede, pokud neotočíte klíčkem a nenastartujete motor. Podobně ani váš imunitní systém nebude pracovat, pokud nebude biochemicky aktivován vitaminem D. Pokud se setkáte se zimní chřipkou ve stavu nedostatku vitamínu D, váš imunitní systém je v podstatě proti sezónní chřipce bezbranný. Proto lidé, kteří onemocní, jsou ti, kteří jsou stále pod střechou, pracují pod střechou a žijí v chronickém nedostatku vitamínu D.

Proto také prakticky všichni lidé, kteří zemřeli na H1N1, měli chronický nedostatek vitamínu D. V podstatě neměli žádnou ochranu svým imunitním systémem a byli tak snadným cílem pro prasečí chřipku.

Tato zjištění o tom, že vitamín D „vyzbrojuje“ imunitní systém, byla publikována v Nature Imunology. Vědci v komentářích řekli: „Vědci vědí již dlouho, že vitamín D je důležitý pro absorpci kalcia, a že tento vitamín také souvisí s nemocemi jako je rakovina a roztroušená skleróza, ale neuvědomili jsme si, jak rozhodující je tento vitamín pro aktivaci imunitního systému – teď už to víme.“ (Viz UK Telegraph, odkaz pod článkem).

Zdá se, že CDC a WHO jsou v absolutní nevědomosti o tomto výzkumu, jinak by doporučily vitamín D k boji proti nedávné pandemii H1N1, spíše než vakcíny. Vitamín D byl byl daleko efektivnějším (a méně nákladným) prostředkem na obranu proti pandemii než vakcíny, zejména když vakcíny nemohou fungovat, když na ně imunitní systém nereaguje, a imunitní reakce vyžaduje přítomnost vitamínu D!

Zatímco vakcíny mají nežádoucí vedlejší účinky jako např. těžké neurologické poruchy u některých příjemců, jediným „vedlejším účinkem“ vitamínu D je, že je prevencí proti 77% veškerých rakovin. http://www.naturalnews.com/021892.html

Společný jmenovatel nemocí

Dle nového výzkumu se stává stále jasnějším, že nedostatek vitamínu D může být společným jmenovatelem pro většinu ničivých moderních degenerativních nemocí. Pacienti se selháním ledvin téměř všeobecně mají nedostatek vitamínu D a rovněž tak pacienti s cukrovkou. Lidé trpící rakovinou a lidé s roztroušenou sklerózou a osteoporézou mají vždy těžký nedostatek vitamínu D.

Ve skutečnosti nedostatek vitamínu D může být základní příčinou, proč je tolik degenerativních nemocí, a náprava tohoto nedostatku v celé populaci by mohla zničit zisky „průmyslu péče o nemocné“, který dnes vládne západní medicíně.

Jinými slovy, když se lidé dovědí o vitamínu D, rakovinový průmysl zaznamená kritické ztráty zisku (vitamín D zabrání 4 připadům rakoviny z 5.)

Zřejmě proto tak mnoho podniků a organizací, které závisí na rakovině (a dalších nemocech) svou autoritou a mocí aktivně bojují proti informacím o vitamínu D. Například Státní institut pro rakovinu, který je jednou z nejbohatších neziskových společností, aktivně provozuje celostránkové reklamy, které se snaží odstrašit lidi od slunce, aby zůstali ve stavu nedostatku vitamínu D.

Tento stav nedostatku shodou okolností slouží i mocenským zájmům NCI tím, že zajišťuje, aby lidé pátrali po záhadách rakoviny, i když je k dispozici léčba zdarmo (slunce).

Podobně FDA nechce, aby se lidé dověděli o vitamínu D, protože informovaní spotřebitelé by nevyhnutelně brali více potravinových doplňků s vitamínem D a tím by předcházeli veškerým nemocem, s nimiž farmaceutický průmysl počítá pro své monopolní zisky. Každý pacient, který bere vitamín D, znamená o jednoho pacienta méně, který by platil za léky proti rakovině, cukrovce a srdečním chorobám.

 

 

Podobně i další neziskové organizace rakovinového průmyslu nechtějí, aby se lidé dověděli pravdu o vitamínu D. Raději chtějí dále prodávat zákazníkům směšné výrobky s růžovým proužkem, na kterých se říká, že sbírají peníze pro jakýsi vysoce fiktivní „výzkum léčby“ – výzkum, který byl zastaralý, dříve než začal, protože slunce léčilo a předcházelo rakovině po celou dobu, co člověk chodí po planetě Zemi. Naši předkové nemuseli „léčebně běhat“ ani „léčebně chodit“ kvůli nějaké fikci na získávání peněz. Oni prostě byli na slunci a vyléčili se z rakoviny proto, že byli vystaveni slunečnímu světlu. Chodit ven je už samo o sobě „léčbou“ rakoviny, na niž rakovinový průmysl požaduje další miliardy dolarů, aby mohl rozšířit výzkum.

Chtějí, abyste zůstali v nevědomosti!

Nevyhnutelnou pravdou je, že moderní medicína chce, aby lidé zůstali v nevědomosti o léčivých účincích vitamínu D. Finanční přežití lékařského průmyslu je na tom zcela závislé. Takže nejvlivnější lékařské organizace systematicky zlehčují význam tohoto vitamínu, a přímo odmítají ho doporučovat pacientům.

NCI nedoporučuje vitamín D, stejně jako Komen for the Cure. AHA, AMA, ADA a FDA všechny odmítají doporučovat vitamín D, a všechny namísto toho podporují syntetické, patentované léky s vysokým ziskem, které nic nevyléčí.

V podstatě se jedná o spiknutí mlčenlivosti o vitamínu D v průmyslu péče o nemocné, jelikož ten závisí na nemocích, které jim přinesou obchod. Tak to bude vždy, protože společnostem jde o obchod, aby vydělaly peníze, a když vyděláváte peníze na nemocech, nikdy nepůjdete a neřeknete lidem, jak se mají sami vyléčit zdarma. Z tohoto čistě ziskového pohledu poučit lidi o vitamínu D nedává průmyslu péče o nemocné naprosto žádný obchodní smysl. Průmysl těží z lidí.

 

 

Vitamín D nemohou potlačit

Ale pravdu o vitamínu D nemohou skrývat navěky. Poznatky jsou naprosto přesvědčivé. Jsou skutečně nevyvratitelné. Zde je devět argumentů, které jsou nevyvratitelně pravdivé:

1. Rozsáhlá většina západní populace má nedostatek vitamínu D.

2. Nedostatek vitamínu D podporuje rakovinu, cukrovku, osteoporézu, onemocnění ledvin, deprese, obezitu a srdeční choroby, a další zdravotní problémy.

3. Nedostatek vitamínu D může být napraven dodáním tohoto vitamínu v doplňcích nebo rozumným vystavováním slunečnímu světlu.

4. Krémy proti slunci blokují produkci vitamínu D v kůži a tím způsobují jeho ještě větší nedostatek u spotřebitelů těchto výrobků.

5. Náprava široce rozšířeného nedostatku vitamínu D by značně omezila výskyt degenerativních chorob v populaci, čímž by státy ušetřily trilióny dolarů na společných nákladech na léčbu v příštím desetiletí.

6. Potravinové doplňky s vitamínem D jsou velmi snadno dostupné. Zabránit nemocem dodáním vitamínu D je velmi nenáročná investice do zdraví, která se státu vrátí více než stonásobně na ušetřených nákladech na zdravotní péči.

7. Vitamín D je extrémně bezpečný. Lidé, kteří berou doplňky s vitamínem D, nepociťují naprosto žádné vedlejší účinky, i při zdánlivě vysokých dávkách 4000 – 8000 IU denně (více než desetinásobek doporučené denní dávky v USA.)

8. Nedostatek vitamínu D je způsoben ve značné míře moderním životním stylem v uzavřených místnostech. Lidé žijí, pracují a sportují v uzavřených místnostech pod umělým světlem. To způsobuje těžké nedostatky vystavení přirozenému světlu (slunečnímu světlu), jehož prostřednictvím se vitamín D obvykle vytváří.

9. Vitamín D dramaticky redukuje náchylnost k infekčním chorobám, jako jsou běžná chřipka a H1N1. Aktivuje imunitní systém a umožňuje mu, aby fungoval agresívněji při obraně proti napadení viry.

Lepší než vakcíny, bezpečnější než léky...


Vitamín D je ve skutečnosti lepší vakcínou než vakcíny. Je lepším lékem proti rakovině, než protirakovinné léky. Je lepším lékem proti osteoporéze než léky proti ní. Je lepší léčbou cukrovky než léky proti cukrovce.


Znovu a znovu se ukazuje, že vitamín D je bezpečnější, efektivnější a mnohem dostupnější než drahé léky s monopolní cenou. Navíc je přirozeně kompatibilní s lidským tělem, protože lidské tělo si vlastně vyrábí vitamín D samo, pokud dostane k tomu příležitost (vystavení se slunci).

Navíc, na rozdíl od farmaceuti, je vitamín D bezpečný pro životní prostředí. Odtékající přebytečný vitamín D na rozdíl od léků nekontaminuje ryby.
http://www.naturalnews.com/025933_pharmas_environment_Big_Pharma.html

Když víte všechny tyhle pravdy o vitamínu D, asi se divíte: Proč reforma zdravotnictví vůbec o této živině nehovoří? Pokud opravdu chcete reformovat zdraví národa, musíte začít tím, že napravíte epidemii nedostatku vitamínu D mezi populací.

Pokud jde o udržení zdraví, všechny léky světa nedosáhnou toho, čeho může dosáhnout vitamín D... a to jednoduše, dostupně a bezpečně.

Můžete ho mít zdarma. Není třeba žádný předpis. Žádná návštěva lékaře. Nemusíte si ani kupovat žádné vitamínové doplňky. Jen prostě běžte ven, když svítí slunce, a započněte svou vlastní léčbu.

Tato myšlenka – že pacienti si mohou sami vyléčit rakovinu tím, že se procházejí v přírodě – je nejstrašidelnější věcí pro rakovinový a vakcínový průmysl. Big Pharma se děsí toho, že lidé se stanou vzdělanými v oblasti výživy a že si uvědomí, že samotný vitamín D sám o sobě eliminuje potřebu stovek různých léků a vakcín. Aktivuje uzdravování, brání tělo proti nemocem, a tak je tou největší hrozbou pro ziskovost léčebného průmyslu, který vládne dnešní medicíně.

Kdyby moderní medicína mohla zakázat vitamín D, učinila by to okamžitě. Možná se ještě pokusí ho zastavit, skrze pokusy senátora Mc Caina zničit potravinové doplňky.
http://www.naturalnews.com/028257_Senator_McCain_dietary_supplements.html

 

Mike Adams, 12. 3. 2010

http://www.naturalnews.com/028357_vitamin_D_deficiency.html

Dalsi z uzitkov vitaminu D-3 okrem roznych imunit  a predideniu alzheimerovej choroby je uloha pri prevencii proti rakovinam. Užitočné info aj na http://rakovina.wgz.cz/vitamin-d3

Special Report - Yours FREE!

Free Special Report Reveals . . .
Four Previously
Unknown Benefits of
Vitamin D
That Will Render
You Speechless

Scroll Down To Get Your FREE Report

Here's a shocking fact for you:

Experts estimate that nearly 70 percent of Americans are deficient in vitamin D!

And what's more . . .

Most people go through life without a clue that they're lacking in this life-giving vitamin.

It's quite sobering to think you easily could be one of those people "living in the dark" when it comes to achieving the best health you can.

You have to wonder, if it's as easy as spending a little time in the sun, why aren't you getting all the vitamin D you need?

Fear Has Kept You in the Dark

Here's the way Dr. Russell Blaylock, leading health expert and editor of the Newsmax's Blaylock Wellness Report, explains it:

Back in the 1970s and 1980s, dermatologists in the United States saw a growing trend in the number of malignant melanoma cases. And believing most skin cancers developed because of too much sun exposure, they sent an alarm around the country urging people to stay out of the sun.

As panic grew, more and more people became fearful of the sun. They started taking every precaution possible to make sure not a single ray touched their skin — from wide-brimmed hats and other sun-proof clothing to slathering on thick layers of sunscreen.

And that fear has carried over into current times.

Unfortunately, doctors didn't know at the time that they were creating an epidemic health disaster much worse than just skin cancer.

And that . . .

Scroll Down To Get Your FREE Report

Moderate Sunlight Exposure Actually Fights
Against Cancer — and Other Diseases, Too

You see, here's what really happened back in the 1970s and 1980s, after the sunshine alarm was sounded: Cases of malignant melanoma continued to rise — even more rapidly.

But how could that be?

The answer to that question is just one of the illuminating pieces of information Dr. Blaylock sheds light on in his special report Vitamin D's Hidden Role in Your Health.

Get a glimmer of some of these other shining rays of health information you'll see:

 • Do this 30 minutes a day and you potentially could stop cancer right in its tracks . . .
 • Discover the real story behind vitamin D's nickname — "The Sunshine Vitamin" . . .
 • These four previously unknown benefits of vitamin D are sure to render you
  speechless . . .
 • Not all vitamin D is alike — here's how to read the label on your supplement to make sure you're getting the right kind . . .
 • Not getting enough of this form of vitamin D? You could be playing a dangerous game with your child's brain development (Hint: Don't rely on fortified milk to provide the answer) . . .
 • Don't dismiss this old-time health remedy as simply old-fashioned — it's a major contributor to your family's good health . . .
 • Seven devastating illnesses directly related to a deficiency in vitamin D — and each one is easily avoidable . . .
 • This "correct" form of vitamin D protects your brain in three critical ways . . .
 • High doses of this form of vitamin D show stunning promise in treating some of the deadliest cancers — even glioblastoma multiforma . . .
 • Discover why people from Norway, where it's cold and dreary, hardly ever get the flu (Hint: They eat a lot of this type of food) . . .

That's just a small sampling of all the potentially life-changing information you'll receive in this amazing special report.

And the best part is we'll give you Dr. Blaylock's special report, Vitamin D's Hidden Role in Your Health, absolutely FREE!

And it gets even better . . .

In addition to receiving your free copy of Vitamin D's Hidden Role in Your Health, you'll also receive a FREE bonus . . .

Scroll Down To Get Your FREE Report.

Special Bonus:
Get The Blaylock Wellness Report — FREE!

With your free copy of Vitamin D's Hidden Role in Your Health you also get an INCREDIBLE BONUS: a FREE three-month trial subscription to The Blaylock Wellness Report!

Dr. Russell BlaylockEach month in The Blaylock Wellness Report, Dr. Blaylock offers you incredibly vital health information.

In The Blaylock Wellness Report you'll find out the latest on:

 • Heart disease prevention
 • The natural cure for high blood pressure
 • The truth about cholesterol and the dangers of many prescription drugs
 • The best medical tests your doctor must give you
 • Cancer prevention and alternative treatments
 • How brain diseases like Alzheimer's and Parkinson's can be prevented
 • Diabetes, joint pain, weight loss and dozens of other health topics!

Dr. Russell L. Blaylock is a respected medical doctor who is unafraid to challenge establishment thinking. He doesn't parrot what the New England Journal of Medicine — which receives heavy subsidies in advertisements — claims. The Blaylock Wellness Report

Dr. Blaylock is a nationally recognized, board-certified neurosurgeon, health practitioner, author and lecturer. He has more than a quarter-century of medical experience.

His credentials include 26 years of experience in neurosurgery, editorship of the respected Journal of American Physicians and Surgeons and Journal of the American Nutraceutical Association.

Dr. Blaylock edits The Blaylock Wellness Report because he believes that too many Americans are not getting the best advice for preventing and dealing with cancer, heart disease, diabetes, brain diseases such as Parkinson's and Alzheimer's, and dozens of health problems now plaguing the American people.

And remember, this free trial subscription costs you NOTHING.

Dr. Blaylock receives no funding from the pharmaceutical industry. He has no deals to sell you the health products he may recommend.

He just gives you the best cutting-edge science that shows how you can improve your health — and possibly live longer.

Every month, you can count on Dr. Blaylock and The Blaylock Wellness Report to provide you with the alternative health answers you need.

It's Easy to Get This FREE Report

Simply click on the "Yes, I Accept!" button below and we'll send this report, Vitamin D's Hidden Role in Your Health, instantly. Plus you'll also receive a three-month trial subscription to The Blaylock Wellness Report — absolutely FREE!

Yes, send my free special report, Vitamin D's Hidden Role in Your Health, right now. Also, begin my three-month subscription to The Blaylock Wellness Report and e-mail health alerts from Newsmaxhealth.com — absolutely free. I understand at the end of the trial subscription, I will get a notice to renew. If I like the publication, I simply can do nothing, and my subscription will be automatically renewed for one year for $54 using credit/debit card or checking information on file with Newsmax. I understand there's no risk. I can even cancel at any time for a full refund of the unused portion of my subscription!

I have read the free report offer above.

YES, I Accept!


NOTE: This special offer is for Newsmax customers only.
Please do not forward this e-mail.

This e-mail is never sent unsolicited. You have received this Newsmax e-mail because you subscribed to it or someone forwarded it to you. To opt out, see the links below.


TO ADVERTISE

For information on advertising, please contact Newsmax Advertising Sales via e-mail.

TO SUBSCRIBE

If this e-mail has been forwarded to you and you would like to sign up, please click here.

Remove your e-mail address from our list or modify your profile. We respect your right to privacy. View our policy.

This e-mail was sent by:
Newsmax.com
4152 West Blue Heron Blvd., Ste. 1114
Riviera Beach, FL 33404 USA

1011669
B082-1

Nedávné studie naznačují důležitost vitamínu D3 v imunitě a vskutku, nedostatek vitamínu D3 byl spojen s roztroušenou sklerózou, revmatoidní artritidou, hypertenzí, nemocemi srdce, depresí, diabetem, chronickou bolestí, osteoporózou a mnoha dalšími nemocemi:
Vitamin D-3  je hodne v pozornosti v sucasnosti.
Je zname, ze nedostatok slnka vyvolava depresie, ale nebolo dosial zname, ze je to spojene s nedostatkom vitaminu D-3 a ze doplnenie znizi moznost depresii
Uvediem sem len link na clanok napisany Lee Swansonom
http://www.swansonvitamins.com/health-library/articles/emotional-health/not-enough-vitamin-d-may-boost-depression-risk.html?SoureCode=INTHIR368
Takze vitamin D-3, ktory zialbohu nevedia vsetci vytvarat v dostatocnych mnozstvach aj napriek pobyte na slnku(len 80% ludi ma tu schopnost dostatocnu, vyskum z Hawaii) je predsa len dobre doplnat, hlavne kvoli lepsej imunite, absorbcii a zabudovani mineralov do tela a tiez nervom(antidepresivum)
A povodne davky, 400 IU samozrejme uz davno boli vyvratene a dnes sa odporuca 2000 IU a viac.
Vitamin D-2 , ktory mal rozne skodlive nasledky uz prakticky vsetci opustili a tym pada aj strach z predavkovania, kedze to bolo aplikovatewlne len na D-2.
Telo znasa D-3 vyborne a ani v absurdne vysokych davkach 100 000 IU nebola pozorovana toxicita.
Samozrejme, tym nechcem povedat, ze odporucam take absurdne davky, ale niektori lekari alternativy v urcitych pripadoch pouzivaju narazove davky  vitaminu D-3 az 10 000 IU a pomerne dlho bez skodlivych nasledkov.
Najnovsie vyskumy s velmi velkou vzorkou ludi(vyse 99 tisic) odhalili vysoku zavistlost chorob srdca a diabetes od hladiny vitaminu D-3 v krvi.Preto a pre ine dovody odporucam doplnanie vitaminu D-3 ci uz vo forme rybacieho oleja alebo izolatu, v davkach nad 2000 IU denne, hlavne v zime, ale aj v lete to ma svoj vyznam pre mnohych ludi, co si nevedia vytvorit na slnku dostatok vitaminu D(jedna sa az o vyse 20% populacie podla posledneho prieskumu z Hawaii)
http://www.swansonvitamins.com/health-library/articles/cardiovascular-health/vitamin-d-levels-could-play-role-in-heart-disease-diabetes-risk.html?SourceCode=INTHIR358
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one