Od júla 2021 sa platí DPH z každej objednávky z USA, čo vyžaduje zaplatiť aj administratívu, ak si to neviete spraviť sami. Takže pred tým než si niečo z USA objednáte, zistite si ako to teraz je, aby ste potom neboli prekvpení. 

Firma 
iHerb je po mojich skúsenostiach spoľahlivá a pružná na dodanie potravinových doplnkov a kozmetiky na prírodnej báze. Má veľký výber, super ceny a lacnú dopravu; pri akciách 0€, bežne od cca 5, v závislosti od nákupu. Na ich webke vľavo hore hneď za nápisom iHerb je voľba štátu a meny. Môžete si zvoliť Slovensko a €. Pokiaľ neviete anglicky (ani ja neviem), tak sa oplatí používať internetový prehliadač Google Chrome , kde si môžete nastaviť automatický alebo manuálny preklad stránok do slovenčiny.
Cena dopravného sa objavuje v košíku po vložení položky. Je možnosť voľby dopravnej spoločnosti. Pre správnu cenu dopravného musíte najprv zvoliť štát doručenia zásielky. Najlacnejšia doprava je nepoistená (napriek tomu používam len ju),  obyčajne dôjde od 7 do 14 dní od odoslania iHerbom, a z 30 zásielok čo mi poslali neprišla len jedna. Ak nechcete riskovať platbu DPH, objednajte si do 22€. V roku 2017 prestali na balíky písať cenu dopravy, takže na colnici mi nezadržali balík aj keď hodnota s dopravou bola viac ako 22€. Vychádzali z hodnoty písanej na balíku, a tam píšu len hodnotu tovaru bez poštovného.  Faktúru do balíku nedávajú, tú dostanete len v elektronickej podobe e-mailom pri odoslaní tovaru. Navoľte si nákup v eurách nie dolároch, aby ste si to nekomplikovali kurzovým prepočtom medzi $ a €.
V prípade že by ste nakúpili v dolároch, finančná správa vychádzať z Kurzu Finančnej SprávyAk si objednáte za viac ako 22€, hrozí vám že balíček príde o dva týždne neskôr, ak sa colnica rozhodne poslať vám výzvu na predloženie nákupného dokladu a výpisu z účtu. Takže ak niečo potrebujete súrne alebo nechcete platiť DPH, neprekračujte 22€ vrátane poštovného.
iHerb zľavový kód 
ZAL259 pre všetkých zľava od 5%.
Info na RNG fóre

.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one